Čelnik RWE-a Zoran Miliša jučer je izjavio kako prema njihovim izračunima nitko neće moći vršiti veleprodajnu opskrbu bez najmanje stotinu milijuna kuna gubitaka.
Iz izjave Miliše nazire se tko bi sve to mogao platiti. Naime, veliki su izgledi kako će HEP nastaviti ulogu opskrbljivača na veleprodajnom tržištu jer tržišni igrači ne mogu raditi s gubitkom. Mnoge kompanije neslužbeno javljaju kako se na natječaj neće javiti.
Poučeni političkim iskustvom ove zemlje, u kojoj je javnost izrazito negativno nastrojena prema privatnim investicijama, realnom sektoru i tržištu općenito, možemo zaključiti kako će ova situacija poslužiti kao valuta pred neko novo ispitivanje popularnosti političkih stranaka. Međutim, kada je supstanca javne kompanije bankomat protiv tržišta ta se kompanije u pravilu uništava, u prošlosti je tako bilo s INA-om, a danas se slična stvar priprema HEP-u.
Zbog toga, postavlja se legitimno pitanje tko će, na kraju, tu intervenciju na tržište radi kupovanja političke popularnosti na kraju platiti. Jer, tako je započeo i chavizam.