Španjolski zahtjev je poduprlo šest zemalja (Francuska, Sjedinjene Države, Velika Britanija, Čile, Novi Zeland i Litva). Odluka je odgođena na neodređeno vrijeme, dodaje jedan diplomat u vijeću. Libijska vlada je htjela naručiti od Ukrajine šest borbenih helikoptera, 150 tenkova T-72 i tridesetak borbenih zrakoplova tipa Suhoj i MIG, a od Češke i Srbije više tisuća jurišnih pušaka i minobacača sa streljivom.
Na sastanku vijeća održanom 5. ožujka libijski veleposlanik u UN-u Ibrahim Dabbashi opetovao je libijski zahtjev, istaknuvši da njegova vlada bezuvjetno mora nadzirati granice i štititi naftna polja.No mnoge zemlje članice boje se da bi isporučeno oružje moglo dospjeti u krive ruke i žele da se u Libiji prvo formira vlada nacionalnog jedinstva koja bi mogla voditi borbu protiv džihadista.
Suparničke vlade u Libiji bore se za vlast u zemlji pet godina nakon svrgavanja Moamera Gadafija. Kaos je omogućio Islamskoj državi (IS) i borcima Ansar al Šarije da učvrste vlast u Libiji, članici Organizacije zemalja izvoznica nafte (OPEC).