[vc_row][vc_column width=”1/3″]Nakon što je američki financijski regulator podnio protiv Elona Muska tužbu zbog prijevare i zatražio njegovu ostavku, tamošnji investitori smatraju da bi to moglo pozitivno utjecati na Tesla Motors.[/vc_column][vc_column width=”2/3″]”Čudno zvuči, ali mislim da bi to ustvari mogla biti pozitivna sila za neke promjene u kompaniji. Zalagali smo se da Elon ima drugačiju ulogu – da ostane u Tesli, ali s fokusom koji nije povezan s investitorima. Mislim da je ovo prilika za tako nešto”, izjavio je CNBC Gene Munster, partner u fondu rizičnog kapitala Loup Ventures. Komisija za burze i vrijednosnice (SEC) smatra da je Musk u kolovozu obmanuo dioničare poručivši preko Twittera da povlači Tesline dionice s burze te da je osigurao novac za naknadu dioničarima od 420 dolara po dionici.[/vc_column][/vc_row]

Analitičari su odmah posumnjali u to s obzirom da je Musku trebalo 70 milijardi dolara. Desetak dana kasnije Musk je javno odustao od delistiranja tvrdivši da su ga “neki dioničari uvjerili da to ne bio dobar potez”.

O ozbiljnosti Elona Muska dovoljno govori podatak do kojeg je SEC došao analizom njegove komunikacije s direktorima Tesle, gdje je u jednoj poruci kazao kako je 420 dolara referenca na dan uživatelja marihuane (20. travanj, op. a.) te da će to “njegovoj djevojci biti smiješno”.

Gene Munster smatra kako postoji “više od 50 posto šansi” da Musk ode s čelne pozicije u Tesli, ali nije vjerojatno da u potpunosti napusti kompaniju. Colin Rusch, analitičar Oppenheimera, slaže se da Tesli treba dodatno vodstvo. Kompaniju je usporedio s Appleom čija je dionica “značajno ojačala” nekoliko godina nakon odlaska Stevea Jobsa.

Related Posts