Home Energetika Kineski div će dominirati na trištu baterija

Kineski div će dominirati na trištu baterija

by Energypress.net

Preslagivanje

Kineski proizvođač baterija, tvrtka Contemporary Amperex Technology (CATL), nastavlja dominirati globalnim tržištem baterija za električna vozila (EV), s povećanjem tržišnog udjela početkom 2022., pokazali su podaci tvrtke za istraživanje tržišta SNE Research.

U prva dva mjeseca ove godine je CATL osigurao 18,4 gigawat-sati ukupne instalacije baterija za EV u cijelom svijetu, što predstavlja 34,4 posto tržišnog udjela, priopćio je SNE Research.

BYD, vodeći kineski proizvođač novih energetskih vozila i proizvođač baterija za EV je nadmašio japanski Panasonic i dospio na treće mjesto s tržišnim udjelom od 11,9% tijekom navedenog razdoblja, pokazali su podaci.

Ukupna količina energije baterija za EV je na globalnoj razini u prva dva mjeseca 2022. dosegla 53,5 gigawat-sati, što je više nego dvostruko više u odnosu na isto razdoblje prošle godine, objavio je SNE Research.

Related Posts