Home Politika Hoće li slovenski premijer smijeniti savjetnika za sigurnost?

Hoće li slovenski premijer smijeniti savjetnika za sigurnost?

by Agencije

[vc_row][vc_column width=”1/3″] Predsjednik slovenske vlade Marjan Šarec i dalje je na udaru kritika zbog toga što je za svog savjetnika za nacionalnu sigurnost imenovao “rasista” i “promotora govora mržnje” iako je nekadašnjem ravnatelju obavještajne službe SOVA Damiru Crnčecu zabranio da objavljuje antimigrantske stavove, pa je njegov Twitter račun od prošlog tjedna umuknuo.[/vc_column][vc_column width=”2/3″] Peticiju Šarcu da smijeni Crnčeca do sada je potpisalo oko tri tisuće ljudi, među njima i dekanica ljubljanskog Fakulteta za socijalni rad Vesna Leskošek.

Ona tvrdi da je imenovanje Crnčeca pogreška za liberalno-lijevu vladu koja proklamira poštovanje prava na međunarodnu zaštitu za izbjeglice iako je premijerova stranka, odgovarajući na kritike, navela da mu kao nedvojbenom stručnjaku za sigurnost treba dati šansu.

[/vc_column][/vc_row]

“Crnčecove objave pokazuju njegov odnos prema svijetu i ono što on misli i zato zasigurno ne spada u vladu. Ne možemo se pretvarati da u privatnom životu možemo propagirati mržnju, a na poslu službeno djelovati stručno i zauzimati neutralna stajališta”, kazala je Leskošek za portal Siol.net.

“Ono što mislimo utječe i na naše postupke, a pretvaranje premijera Šarca da postoje dva odvojena identiteta, privatni i profesionalni, pokazuje u prvom redu kako gospodin premijer razumije ovaj svijet”, dodala je.

Mediji bliski nevladinim udrugama koje zagovaraju prava azilanata, te političari bliski Ljevici (L), stranci o kojoj ovisi duži opstanak Šarčeve manjinske vlade, objavljuju i dalje prijašnje Crnčecove članke i objave u društvenim medijima u kojima na primjer navodi da će migracijski problem u Sloveniji biti riješen onda kad iz nje bude deportiran i zadnji migrant, te u kojima izražava neprijateljske stavove prema migrantima kao “rulji” koja ne poštuje europsku kulturu te prema migracijama kao organiziranoj najezdi koja nema samo humanitarne ili ekonomske korijene nego i političke.

Related Posts